Jak dzieci uczą się j. angielskiego poprzez komiksy?

Komiksy wydawnictwa efuture są uwielbiane przez dzieci, rodziców i nauczycieli na całym świecie. Dzieje się tak, ponieważ budują pewność siebie dzieci w zakresie czterech kluczowych umiejętności językowych – słuchania, czytania, pisania i mówienia – i robią to w wyjątkowo naturalny, angażujący i skuteczny sposób.

Dlaczego dzieci tak lubią komiksy i warto by je czytały?

1. Dużo obrazków-piękne , kolorowe ilustracje pozwalają łatwiej zrozumieć czytany tekst, przemawiają do wyobraźni. Tekst jest łatwiej przyswajalny i nie odstrasza czytelnika ilością słów.
  2. Pomagają w nauce czytania– znaczenie każdego zdania jest zilustrowane, co ułatwia dziecku zapamiętanie przeczytanej treść i powtórne jej odtwarzanie.

3. Czytanie komiksów to nauka poprzez zabawę– komiksy rozwijają dziecięca wyobraźnię i uczą słownictwa tak jak zwykłe książki, jednak kojarzą się dzieciom bardzo pozytywnie i budują pozytywne skojarzenia z nauką.

4. Komiksy rozwijają wyobraźnię dzieci– Komiksy przenoszą dzieci do fascynującego świata fantazji. Ich bohaterowie to często wyraziste z którymi dzieci się identyfikują i pozostają w ich pamięci często na całe życie.

5. Można je czytać wiele razy i się nie nudzą– Po te same komiksy dzieci sięgają wielokrotnie, tak jak lubią oglądać te same bajki. A chodzi nam o to, żeby dzieci powtarzały-czytały znowu i znowu, bo przecież nie ma skuteczniejszej metody nauki… niż powtarzanie.
  6. Nauka całych zwrotów i zdań-znajomość słów to za mało. Poprzez czytanie komiksów dzieci uczą się całych zdań i zwrotów, domyślają się ich znaczenia z kontekstu i je zapamiętują.
  7. Motywacja do nauki- komiksy to tak atrakcyjna forma książki, że istnieje duża szansa, że Twoje dziecko będzie samo po nie chętnie sięgać.
  8. Każdej historii z komiksów efuture dzieci mogą słuchać-każdy komiks ma dołączoną płytę CD lub można słuchać opowieści za pomocą aplikacji. Jest to bardzo ważne aby dziecko “osłuchiwało” się z prawidłową wymową j. angielskiego.  Nagrana historia ma bardzo atrakcyjną formę słuchowiska, w którym lektorzy naśladują głosy bohaterów z komiksu.